Povinnost pokladnice pre koho

Neofossen

Prevádzkujeme obchod, v ktorom evidujeme obrat pri vedení pokladne. Zákazníci chcú často platiť za nakúpený tovar v cudzej mene, zvyčajne v eurách. Je register v pokladnici v inej mene dodatočný?

Vo vzťahu k umeniu. 111 ods. 3a bod 1 zákona o DPH, vedenie evidencie prostredníctvom registračných pokladníc, daňovníci z DPH sú povinní vyhotoviť výpis z daňového dokladu alebo faktúry z nejakého predaja a vyhotoviť vytlačený dokument odberateľovi.

V § 10 ods. 1 bod 14 nariadenia o technických podmienkach, aj keď v § 8 ods. 1 bod 14 nariadenia o registračnej pokladnici, ktorý obsahuje informácie, ktoré by sa mali vyberať na daňovom účte, musíme nevyhnutne znamenať menu, v ktorej je predaj registrovaný, prinajmenšom za celú hrubú predajnú sumu.

Hlavné kritériá a technické podmienky, ktoré musia registre urobiť, sú v konečnom dôsledku zaznamenané v bode 2 nariadenia o technických podmienkach.

Áno, v prípade § 14 ods. 1 tohto rozhodujúceho programu pre predaj v podnikaní by mal obsahovať funkcia: umožnenie daňovníkovi zmeniť názov meny, v ktorej je predaj registrovaný, alebo jeho skratku, a tiež vopred naprogramovať danú zmenu zadaním dátumu a času zmeny; uložením dátumu a času začatia vedenia evidencie predaja v inej mene vo fiškálnom myslení a tiež prepočítaním súčtu sumy hrubého obratu do iných mien, výsledok konverzie spolu s nákladmi a platbou sa musí uviesť na daňovom účte po fiškálnom logu s logom meny ; prepočet sa musí vykonať s citlivosťou najmenej šesť desatinných miest a konverzný účinok sa musí zaokrúhliť na dve desatinné miesta.

Na označenie skratiek mien cudzích mien sa používajú aj označenia používané Poľskou bankou Poľska.

Preto, ak daňový poplatník má v úmysle predávať predmety pre prácu spotrebiteľov, ktorí platia hodnotu v cudzej mene, tak v zásade musí byť pokladňa, vybavený hodnotou, ktorá zabezpečí konverziu výmenného kurzu.

Zo situácie, ktorá bola definovaná v otázke, je možné konštatovať, že platba za nakúpený tovar vytvára životnosť zaznamenanú v eurách v období, v ktorom bude hodnota zmlúv prezentovaná v zlotých. Nariadenia, ktoré hovoria o DPH, neupravujú otázku, aký výmenný kurz musíme zodpovedať za konverziu zlotého na euro.